INAUGURACJA BMK 2021 - SPOTKANIE

Już 17 marca br. rozpoczynamy trzeci rok z programem Bardzo Młoda Kultura w województwie łódzkim! Jeśli jesteś animatorem kultury, edukatorem, nauczycielem działającym w województwie łódzkim i szukasz inspiracji oraz środków na realizację działań z zakresu edukacji kulturowej to spotkanie jest dla Ciebie!

W programie wydarzenia m.in. prezentacja założeń programu Bardzo Młoda Kultura w woj. łódzkim w 2021 roku oraz opowieść o tworzeniu przestrzeni do projektowania działań z zakresu edukacji kulturowej z uważnością na różne potrzeby grup, z którymi na co dzień pracujemy.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy:

  • wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy
  • posiadać dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego podłączonego do sieci internetowej, wyposażonego w głośniki lub możliwość podpięcia słuchawek,
  • posiadać system Windows 7 lub nowszy / Mac OS wersja 10.13 lub nowszy / Android/ iOS.
  • posiadać przeglądarkę Microsoft Edge / Mozilla Firefox 75 lub wyższy / Google Chrome
  • wejść o określonej godzinie do „wirtualnego pokoju”, którego adres Uczestnik otrzyma przed spotkaniem w wiadomości e-mail od Organizatora.

Spotkanie będzie realizowane z wykorzystaniem platformy Zoom.

Na zgłoszenia czekamy do 14 marca 2021 roku.

Informacje dodatkowe:

  • udział w spotkaniu jest bezpłatny,
  • liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona,
  • do udziału w spotkaniu kwalifikujemy maksymalnie dwie osoby z jednej instytucji/organizacji,
  • o przyjęciu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń,
  • osoby zakwalifikowanie do udziału w spotkaniu otrzymają informację zwrotną od organizatora najpóźniej do dnia 15 marca 2021 roku.

Program spotkania informacyjno-sieciującego organizowanego w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2021 w województwie łódzkim

17 marca 2021 r.

10.00-10.05 Rozgrzewka techniczna, łączenie z uczestnikami

10.05-10.45 Rozpoczęcie spotkania i prezentacja założeń  programu Bardzo Młoda Kultura w woj. łódzkim w 2021 roku (Zespół BMK woj. łódzkie)

10.45-11.15 Dostępna edukacja kulturowa w praktyce. Doświadczenia “Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!” (Ewelina Banaszek, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu)

11.15-11.30 Seria pytań i odpowiedzi

11.30 Zakończenie spotkania

Dostępna edukacja kulturowa w praktyce. Doświadczenia “Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!”

Podczas wystąpienia porozmawiamy o idei edukacji kulturowej, o tworzeniu przestrzeni do projektowania działań z zakresu edukacji kulturowej z uważnością na różne potrzeby grup, z którymi pracujemy. Rozmowa na temat edukacji kulturowej w ujęciu krytycznego i świadomego uczestnictwa w kulturze będzie oparta na doświadczeniach obserwacjach koordynatorki programu “Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!”, realizowanego w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. 

Ewelina Banaszek  - specjalistka ds. edukacji kulturowej w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, koordynatorka programowa zadania “Bardzo Młoda Kultura” w województwie wielkopolskim w latach 2016-2018, a także na lata 2019-2021. Popularyzatorka idei edukacji kulturowej, rozumianej jako świadome, aktywne, krytyczne uczestnictwo w kulturze. Koordynatorka projektów włączających oraz animacyjno-edukacyjnych realizowanych w całej Wielkopolsce. Współautorka raportów ewaluacyjnych Centrum Praktyk Edukacyjnych i III NieKongresu Animatorów Kultury. Kulturoznawczyni, badaczka kultury, edukatorka. Członkini zespołu ds. dostępności CK ZAMEK dla osób z niepełnosprawnościami, koordynatorka dostępności festiwalu EthnoPort 2019 realizowanego w CK ZAMEK oraz projektu “Ferment” realizowanego w 2020 roku przez zespół DAGADANA (w ramach programu Kultura w sieci MKiDN).

2021-03-16
online