Webinarium i warsztaty: Projektuj z dziećmi! - zapowiedź

1. WEBINARIUM: Projektuj z dziećmi! Czyli jak robić działania edukacyjne „z”, a nie tylko „dla”

Data: 7 lipca 2020
Godzina: 11.50-13.30
Zapisy: do 5 lipca 2020

Opis:
Podczas webinarium porozmawiamy o tym: 

  • jak „ugryźć” edukację kulturową dzieci i młodzieży;
  • dlaczego w edukacji kulturowej ważne jest, by współprojektować działania z dziećmi;
  • co to znaczy współprojektować warsztat, projekt, działanie edukacyjne z dziećmi i/lub z młodzieżą i na co warto zwrócić uwagę;
  • jaka jest rola dorosłego w projektowaniu z dziećmi;
  • jak ma się edukacja kulturowa do pedagogiki korczakowskiej;
  • czym jest idea korczakowskiego „społeczeństwa dziecięcego” i jak ją wdrażać w życie.

Spotkanie będzie miało formę wykładu z możliwością zadawania pytań.
Udział w webinarium ma charakter bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona: 50 osób

Aby zgłosić swój udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://bmklodzkie.pl/webinaria/zapisz-sie/projektuj-z-dziecmi-webinarium/ do 5 lipca 2020 r.

2. WARSZTATY ONLINE: Projektuj z dziećmi! Czyli jak robić działania edukacyjne „z”, a nie tylko „dla”

Data: 9 lipca 2020
Godzina: 11.50-14.00
Zapisy: do 7 lipca 2020

Opis:
W trakcie warsztatu pogłębimy tematy przedstawione podczas webinarium, realizowanego w dniu 7 lipca br. Będziemy pracować z wątpliwościami i konkretnymi pytaniami uczestniczek i uczestników spotkania. Dowiemy się w jaki sposób współprojektować działania edukacyjne z dziećmi i/lub młodzieżą – jakie konkretne metody i narzędzia można zastosować w trakcie współprojektowania. Uczestnicy warsztatu mogą angażować się podczas spotkania na tyle, na ile mają ochotę i gotowość. Nikt nie będzie wyrywany do tablicy😊

Udział w warsztatach online ma charakter bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona: 23 osoby

UWAGA: Warsztaty są przeznaczone dla osób, które wezmą udział w webinarium, dlatego zachęcamy do zapisywania się również na powyższe spotkanie!

Aby zgłosić swój udział należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://bmklodzkie.pl/webinaria/zapisz-sie/projektuj-z-dziecmi-warsztaty-online/ do 7 lipca 2020 r.

Prowadząca webinarium i warsztaty online:

Weronika Idzikowska - kulturoznawczyni, animatorka społeczna, pedagożka kultury. Twórczyni projektów kulturalnych i edukacyjnych. Badaczka praktyk respektowania i realizacji praw dzieci i młodzieży w projektach animacji i edukacji. Współautorka podręcznika dla animatorów kultury i nauczycieli pt. „Projektuj z dziećmi! Edukacja kulturowa w praktyce” (2016), autorka książki „Wzajemność. O współpracy dzieci i dorosłych” (2019).

Od jedenastu lat związana z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie, gdzie inicjuje i opiekuje się inicjatywami edukacyjnymi i animacyjnymi, obecnie m.in. programem Bardzo Młoda Kultura – Małopolska.

Prowadzi szkolenia i konsultacje dla nauczycieli, animatorów, edukatorów z różnych zakątków Polski, zainteresowanych budowaniem i wzmacnianiem perspektywy relacyjnej w animacji i edukacji. Uwielbia bezpośredni kontakt z ludźmi i opowiadane przez nich historie. Przekonana, że zarówno rzeczywistość tworzy dobre opowieści, jaki i opowieści tworzą dobrą rzeczywistość.

 

2020-06-24
online