O szkoleniach:

1. Metody i formy pobudzania potencjału u dzieci i młodzieży poprzez działania animacyjne

Termin: 22 września, godz. 12.00-15.00

Zapisy: do 17 września 2021 r. >>ZAPISZ SIĘ<<

Opis:

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu aktywnych metod i form pobudzania potencjału u dzieci i młodzieży poprzez działania animacyjne. Podczas szkolenia Uczestnicy dowiedzą się jak skutecznie budować postawę kreatywną i przedsiębiorczą młodych ludzi, rozwijać ich pasje i zainteresowania. Szkolenie ma również na celu podniesienie kompetencji związanych z zagadnieniami komunikacji interpersonalnej (werbalnej i niewerbalnej) oraz wypracowanie metod wspierania poczucia dobrostanu psychicznego, fizycznego i społecznego dzieci i młodzieży.

Plan spotkania:

12.00-13.00 Jestem Twórcą! Kreuję rzeczywistość. Mam na nią wpływ. Metody pracy z wyobraźnią i kreatywnością dzieci i młodzieży, rozwijanie pasji i zainteresowań oraz wspieranie naturalnych zdolności.

13.00-14.00 Dzięki wytworom kultury uczymy się czytać siebie i innych. Jak pobudzać potencjał wśród młodych osób poprzez działania animacyjne

14.00-14.15 Przerwa

14.15-15.00 Formy wsparcia zdrowia psychicznego, fizycznego i społecznego dzieci i młodzieży. Komunikacja empatyczna Marshalla Rosenberga. Rozwijanie inteligencji emocjonalnej poprzez literaturę.

Prowadząca:

dr Wanda Matras-Mastalerz – pasjonatka i propagatorka literatury dziecięcej i młodzieżowej, autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, prazy z uczniem o specjalnych potrzebach, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej. Zawodowo adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa. Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, kierownik Zespołu ds. Badań nas Książką w ramach Ośrodka Badań na Mediami UP w Krakowie, kierownik kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii realizowanych na podstawie jej autorskich programów. Certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik Uniwersytetu Dzieci i Rodziców przy UP w Krakowie. Laureatka 5 Bonów Kultury Województwa Małopolskiego, Członek Rady Programowej Centrum Literatury Dziecięcej w Oświęcimiu. Realizatorka projektu Literacka siłownia umysłowa dla młodzieży niepełnosprawnej w Wieliczce. Właścicielka kolekcji ponad 2 tys. książek dla dzieci: wykonanych własnoręcznie książek mulitensorycznych, a także artystycznych: pop-up, pop-art., picture-booków, kamishibai, książek kreatywnych, multibooków, bajek psychoedukacyjnych, psychoterapeutycznych, relaksacyjnych i filozoficznych. Realizatorka projektów w ramach Centrum Leczenia Czytaniem powołanego w Krakowie przez Fundację Poemat oraz prowadząca spotkania Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych dla Dzieci.