WEBINARIUM: Projektuj z dziećmi! Czyli jak robić działania edukacyjne „z”, a nie tylko „dla”

7 lipca 2020 r. odbyło się kolejne webinarium w ramach projektu. Spotkanie pn. Projektuj z dziećmi! Czyli jak robić działania edukacyjne "z", a nie tylko "dla" poprowadziła Weronika Idzikowska - animatorka społeczna i pedagożka kultury, na co dzień związana z małopolską odsłoną Bardzo Młodej Kultury.

38 animatorów i edukatorów z województwa łódzkiego dowiedziało się o tym, "jak ugryźć" edukację kulturową dzieci i młodzieży i dlaczego ważne jest, by współprojektować działania z nimi.

Ważnym elementem spotkania było także omówienie roli dorosłego w projektowaniu z dziećmi oraz idea korczakowskiego "społeczeństwa dziecięcego" i tego, jak ją wdrażać w życie.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z webinarium:

Prowadząca:

Weronika Idzikowska - kulturoznawczyni, animatorka społeczna, pedagożka kultury. Twórczyni projektów kulturalnych i edukacyjnych. Badaczka praktyk respektowania i realizacji praw dzieci i młodzieży w projektach animacji i edukacji. Współautorka podręcznika dla animatorów kultury i nauczycieli pt. „Projektuj z dziećmi! Edukacja kulturowa w praktyce” (2016), autorka książki „Wzajemność. O współpracy dzieci i dorosłych” (2019).

Od jedenastu lat związana z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie, gdzie inicjuje i opiekuje się inicjatywami edukacyjnymi i animacyjnymi, obecnie m.in. programem Bardzo Młoda Kultura – Małopolska.

Prowadzi szkolenia i konsultacje dla nauczycieli, animatorów, edukatorów z różnych zakątków Polski, zainteresowanych budowaniem i wzmacnianiem perspektywy relacyjnej w animacji i edukacji. Uwielbia bezpośredni kontakt z ludźmi i opowiadane przez nich historie. Przekonana, że zarówno rzeczywistość tworzy dobre opowieści, jaki i opowieści tworzą dobrą rzeczywistość.