WEBINARIUM: Jak poprawnie przygotować wniosek do konkursu na realizację przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturowej?

9 czerwca 2020 r. odbyło się pierwsze webinarium realizowane w ramach tegorocznej edycji projektu. Podczas spotkania 30 animatorów i edukatorów z województwa łódzkiego dowiedziało się jak poprawnie przygotować wniosek do konkursu na realizację przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturowej, który trwa do 26 czerwca br. (szczegóły dot. konkursu: https://bmklodzkie.pl/konkurs/edycja-2020/)

Prowadzący, Karol Wittels (Fundacja Obserwatorium) omówił szczegółowo regulamin konkursowy wraz z załącznikami i odpowiedział na pytania grupy. Podczas webinarium nie zabrakło również dawki inspiracji w postaci przykładów zrealizowanych w Polsce ciekawych projektów dla dzieci i młodzieży.

Wzór wniosku ze wskazówkami dot. sposobu wypełnienia znajduje się tu: Wzór wniosku z komentarzem

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z webinarium:

Plan spotkania:
12.20-12.30        Rozgrzewka techniczna. Przywitanie uczestników
12.30-12.40        Podstawowe informacje o Programie Bardzo Młoda Kultura 2019-2021
12.40-13.20        Omówienie regulaminu konkursu projektu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 woj. łódzkie – edycja 2020 wraz załącznikami.      
13.20-13.30        Przerwa
13.30-14.15        Jak wypełnić formularz wniosku konkursowego
14.15-14.30        Edukacja kulturowa w projektach

Prowadzący:

Karol Wittels - socjolog i politolog, absolwent Podyplomowego Studium Menadżerów Kultury SGH. Badacz kultury, autor ponad 30 raportów dotyczących sektora kultury. Współautor dokumentów strategicznych dla instytucji kultury oraz samorządów. Przez ponad 6 lat w TR Warszawa odpowiadał ze pozyskiwanie funduszy i zarządzanie projektami finansowanymi ze środków zewnętrznych. Trener i wykładowca z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Prowadzi autorskie zajęcia z zakresu zarządzania projektami kulturalnymi w Instytucie Kulturoznawstwa SWPS. Fundraiser współpracujący z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi.  Prowadził szkolenia m.in. dla: Narodowego Centrum Kultury, Mazowieckiego Instytutu Kultury, Biura Programu Niepodległa, Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej,  Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Gdańskiego Obszaru Metropolitarnego, ECORYS POLSKA (dla Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu).